KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12658004
*
nr 1265 8004
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Oljemålning, Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986. Signerad. Olja på duk, 50x65
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:57:52
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer mood indigo olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs mer om Ardy Strüwer
nr 1265 8004
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Oljemålning, Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986. Signerad. Olja på duk, 50x65
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer mood indigo olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



